temizlik

EV TEMİZLİĞİ:
Sağlımız yaşadığımız ortamın direkt olarak etkilendiği için ev temizliği çok önemlidir. Temizlik işlemleri bilinçli olarak yapılmazsa kirlilik geniş alanlara geniş ölçülerde yayılabilir. Sağlımız açısından da çok sakıncalı bir durum oluşmuş olur. Birçok temizlik firması da yeterli bilgi sahibi dahilinde olmayabilir. Bu noktada Ankara temizlik size hizmet ve danışmanlık vermeye hazırdır. Bulunulan ortamın temizliği oldukça sık yapılmalıdır. Günümüzde ailelerde iki tarafında işte çalışması sebebiyle düzenli temizliğe zaman kalmıyor. Bunun için ekstra yardım düzenli ve hijyenik ortam için önemlidir. Temizlik sırasında ilk adım her zaman başka yerlere ait eşyaların yerlerine götürülüp yerleştirmektir. Yerler ve yüzeyler pürüzsüz olup,iki yılda bir cila ve boya bakımı yapılmalıdır.Tüm mobilya ve malzeme ortama temizlik için kolaylık sağlaması göz önüne alınarak yerleştirilmelidir.Mesela;yerinden oynayamayacak olan eşya yanlarında boşluk bırakılmalı,yıkanabilmesi mümkün basit gereçler kullanılmalıdır.
Kirli zeminler temizlenirken amaç kiri temiz alanlara yaymamak olmalıdır. Kullanılan temizlik gereçleri ise her zaman temizlenen yüzeylerden daha temiz olmalıdır. Temizlikten önce görülen yerlerin temizliği ileri temizliğin aşamalı olarak uygun sırayla gerçekleşmesi önemlidir. Sıcak veya yerine göre ılık su kullanılmalıdır. Yüzeyler kuru bırakılmalı kullanılacak malzemeler etkili olmalıdır. Mekanınızın temizliğini profesyonel bir ele teslim etmek istiyorsanız Ankara Temizlik sitesini ziyaret edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

 

SU DEPOLARI TEMİZLİĞİ:
Uzun süre dezenfektesi yapılmayan ve güvenli kapağı olmayan su depoları,insan sağlılığı için büyük tehlike oluşturur.Yapılan araştırmalarda hayati önem arz eden suyun,kapağı açık olan,güvenli olmayan,sağlıksız ortamlarda depolandığı ve depolardan pas,kum,balçık,sülük bakterilerinin yanında inşaat atıkları,elbiseler,kedi,fare ölülerinin bulunduğu tespit edilmiştir. Su bulaşıcı hastalıklar için en uygun geçiş vasıtasıdır. Su klor maddesini yitirdiği zaman mikroorganizmalara açık halde olur. Bunun üzerine uygun temizliğin yapılmaması üzerine çamurlaşma, dökülme, paslanma, bakteri oluşumu görülebilir. Sağlıklı koşullarda su depolayabilmek için temizlik firmalarının yardımı gerekir. Su depoları Bursa temizlik gibi profesyoneller tarafından yapılarak hijyenik duruma getirilmelidir.
Sağlıklı depolama için belli periyotlarla temizlik ve dezenfektesi yapılmalı,su depoda uzun süre bekletilmeden sirkülasyon halindeyken tüketilmeli,depo suyun özelliklerini bozmayacak nitelikte olmalı veya uygun malzemeyle kaplanmalı,boru bağlantılarında sızıntı olup olmadığı kontrolü yapılmalı,arada bir numuneler alınarak analizler yapılmalıdır.Tabii yapılması gereken birçok aşamalı dezenfekte uygulaması vardır.
Temizlik ve dezenfekte olan depolardan su numunesi 4 ile 6 ay arsında alınarak yapılır. Ücret talebi olmadan firmaların deneyimli laboratuarlarında tahliller yapılarak sonuçlar görülür. Böylece olumsuz durumlarda yetkililer uyarılır, gerekirse danışmanlık hizmeti verilir. ZEMİN TEMİZLİKLERİ VE CİLA İŞLERİ:
Zemin temizliği işletmemiz ve yaşadığımız ortam düşünüldüğünde gereklilik ötesinde bir zorunluluğu içerir. Çünkü ilk ve en önemli izlenimi oluşturmak çok önemlidir. Granit, mermer veya karo mermer özellikli zemin kaplayıcıları yeni inşa edilmiş birçok binalarda hemen hemen kullanılmıştır. Zemin kaplayıcıları çok dekoratif olduğu gibi zararları da vardır. Granitin özelliği kendinden parlak olasıdır, mermer ise kristalize cila çeşidiyle parlayan taş çeşididir. Yalnız cilalamayla işin bittiği söylenemez. Cilaya dayanıklılık katmak gerekir. Cila yapılmış yüzeyde temizlik yapıldığında deterjan ve genel temizlik malzemeleri kullanıldığında cilanın özelliğini yitirip parlaklığını kaybetmemesi gerekir. Bunun için de cilayı koruyarak temizlik yapmak gereklidir. Kullanılacak olan temizlik kimyasalları, mermer temizlik ürünü ya da cila koruyucu temizlik kimyasalları ile korumak mümkündür. Bu ürünler zemine zarar vermez hatta ömür uzatmaya yarar. Bakımı ve temizliği kolay olan bir zemin kaplama türüdür ahşap kaplamaları. Halı kaplamaları da tüm toz ve kiri çektiği için ancak vakum gücü yüksek makinelerle temizlenebilir. Temizlik çeşitleri ancak profesyoneller tarafından yapılabilecek teknoloji ve tecrübeyi içerir. Bunun için Antalya temizlik kullandığı uygun yöntemlerle zemin temizliğinde uzmandır. Temizliğin uygulandığı zeminler ise epoksi, poliüretan, mermer, granit, ahşap ve kauçuktur.

Modifiez-moi !